Tupé - ideální řešení pro ženy, které trápí řídké vlasy, kouty či lysinky.  Potřebujete-li zakrýt prosvítající kůži a být rychle upravená, pak správně vybrané tupé je neocenitelný pomocník! Jak funguje, jak se nasazuje a na co si dát pozor pří jeho výběru?

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT TUPÉ?

TUPÉ si velice rychle zamilujete - skvělý a velice jednoduchý příčes, který dokáže zázraky! Poradíme vám, jaké existují druhy, z jakých materiálů se vyrábí a pode čeho se orientovat při výběru příčesku tupé právě pro Vás! 

Co jsou to clip in sponky?

Clip in sponky sou malé prohýbající se klip klap sponečky - fungují na způsob lupaček. Když zatlačíte na jejich konce, prohnou se a otevřou. Když zatlačíte na prostředek, prohnou se nazpátek a zavřou se...

jak funguje clip in sponka

 

Co je to tupé?

Jak tupé funguje a jak se nasazuje? Podívejte se na videonávod:

 

1. LIDSKÉ ČI SYNTETICKÉ VLASY?

Tupé ze 100% lidských vlasů

Výhody tupé z pravých vlasů jsou nasnadě - prostě lidský vlasy je lidský vlas a i když možnosti dnešních syntetických příčesků jsou vynikající, stoprocentně lidské vlasy zatím nahradit nedokáží. A tedy tupé z lidského vlasu bude Vašim vlastním vlasům nejpodobnější jemností i strukturou a samozřejmě další velkou výhodou je možnost toto tupé dobarvit na požadovanou barvu. Takže pokud používáte nějaký svůj jedinečný odstín, pak možnost si tupé dobarvit na stejnou barvu určitě oceníte. Jen je třeba myslet na to, že je nutné barvit pouze na barvy tmavší - zesvětlování a odbarvování by mohlo příčesek poničit. Tupé z lidských vlasů má také delší životnost, při správné péči vlasy mnohem déle vydrží a celkově tato tupé patří do luxusní kategorie v oboru příčesů do vlasů. Nevýhodou tupé z pravých vlasů je pak cena, která bývá vyšší.

Tupé ze syntetických vlasů

Tupé z umělých vlasů jsou nicméně skvělou volbou zejména pokud máte krátké vlasy. Narozdíl od lidských vlasů je zde zpravidla mnohem větší výběr barev a melírů, tupé bývá bohatší, sestříhané a nevyžaduje již žádné velké úpravy jako například vyfoukání či podfoukání vlasů. Prostě prsty načechráte a jde se. Další velkou výhodou je skvělá cena a tedy si tyto typy příčesků může dovolit opravdu prakticky kdokoliv. Nevýhodou pak zvláště v minulosti býval vyšší lesk vlasů, což dnes už u moderních tupé z kvalitních syntetických vláken nenajdete. Samozřejmě i zde záleží, kde tupé kupujete a v jakých cenových hladinách se pohybujete. U příčesků zakoupených v tomto e-shopu s příčesky tupé tento problém řešit nebudete(:-)

      

2. ROZMĚRY ZÁKLADNY, NA KTERÉ TUPÉ DRŽÍ

Základna - co se tím myslí? Základnu má každé tupé jinou a myslí se tím část našitá zezadu, na které jsou upevněny clip in sponky. Díky těmto clip in sponkách pak celé tupé drží na Vaší hlavě - upevňuje se na Vaše vlastní vlasy.

Jak velkou základnu zvolit - to je jeden z nejdůležitějších faktorů, které musíte při výběru tupé řešit. Vše záleží na tom, jaké problémy se svými vlasy řešíte, jak velkou plochu na Vaší hlavě potřebujete zakrýt, či jak moc řídké Vaše vlasy jsou... Pokud tedy například máte nahoře dostatek vlasů, pak můžete s klidnou hlavou zvolit tupé s malou základnou, nejmenší mívají 6x9cm. Clip in sponky jsou pak soustředěny v tomto malém prostoru. Pokud naopak máte nahoře už řidší vlasy, potom raději volte tupé s rozšířenou základnou, kde jsou clip in sponky našity tak, aby se upevňovaly na Vaši hlavu více na bocích. Tupé pak nebude držet na řídkých vlasech nahoře hlavy a nebude je zbytečně zatěžovat, ale bude držet na vlasech více na bocích, kde bývá vlasů dostatek.

Příklady tupé se širokou základnou - clip in sponky jsou daleko od sebe:

 

Tupé se základnou 6x9cm:

 

Tupé na obrázcích i mnoho jiných druhů naleznete v našem e-shopu s tupé a ofinkami